جشنواره گردشگری صلاله

0
29

جشنواره گردشگری صلاله

۸ تیر لغایت ۳۱ شهریور ۹۹

۲۸ ژوئن – ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰

جشنواره خریف که هر سال در صلاله برگزار می شود به عنوان بهترین جشنواره فرهنگی در تمام جهات توصیف می شود. آنچه که این رویداد را از سایر متمایز می کند این است که با توجه به اینکه دیگر مناطق در حال گرم شدن و بالا رفتن دما می باشند، صلاله شاهد باران های خنک کننده ای ست که حاصل وزش بادهای موسمی جنوب غربی می باشد و باعت بوجود آمدن منظره ی مه آلود زیبایی میشود.

جشنواره مهرجان خریف صلاله
پدیده مه و باران  با عنوان “خریف” شناخته شده است و از اواخر ژوئن آغاز می شود و تا اواخر ماه سپتامبر به پایان می رسد. خود این جشنواره معمولاً طی یک دوره شش هفته ای از نیمه ژوئن تا پایان اوت برگزار می شود. این رویداد در منطقه ظفار است و میزبان انواع فعالیت های فرهنگی ، ورزشی و تفریحی است.
جشنواره خریف به همت شهرداری ظفار به عنوان یک رویداد کاملا خانوادگی معرفی می شود و مرکز تفریحی بلدیه به این منظور ساخته شده است. این مرکز شامل یک تئاتر اصلی ، یک تئاتر روباز ، یک دهکده میراث و همچنین دارای اماکن گسترده ای در جهت رفاه حال بازدیدگنندگان می باشد.

جشنواره مهرجان خریف صلاله نمایشگاهی از بهترین سرگرمی ها، فرهنگ و هنر عمان و سایر مناطق است. نمایش ها ، نمایش های فرهنگی، کنسرت خوانندگان برجسته عرب و خلیج فارس ، جشنواره بادبادک ، تئاتر کودک ، دهکده میراث و یک انجمن شعر عمان از جمله جاذبه هایی است که در آن؛ فرهنگ،سنت و مدرنیته در هم تنیده اند.
جشنواره گردشگری صلاله از اواسط ماه ژوئیه تا اواخر اوت برگزار می شود ، و خریف تا پایان سپتامبر ادامه دارد.

برنامه تئاتر فرهنگی
هر ساله از ماه دسامبر تا پایان ماه مارس ، وزارت جهانگردی و گردشگری عمان برنامه ای تحت عنوان شب های فرهنگی را در تئاتر باستانی قلعه Al Flayj برگزار می کند و میزبان گروه های محبوب از سراسر جهان است.
این وزارتخانه همچنین برنامه های مشابهی را در تئاتر Al Morooj،صلاله در استان ظفار برگزار می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید