جشنواره مهرجان مسقط ۲۰۱۹

0
334

جشنواره مهرجان مسقط ۲۰۱۹

رویداد “جشنواره مهرجان مسقط ۲۰۱۹” در شهر مسقط پایتخت کشور عمان، که در بازه زمانی یک ماهه از تاریخ ۲۰ دی ماه لغایت ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۷ (۱۰ ژانویه لغایت ۹ فوریه ۲۰۱۹) برگزار می‌گردد. این جشنواره از ۱۹۹۸ هر ساله به صورت یک رویداد چند‌زبانه و چندملیتی با هدف توسعه فرهنگ، هنر و شالوده حیات و زندگی با برنامه‌های بسیار متنوع در مسقط برگزار می‌گردد.
جشنواره مسقط که برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ برپا شد، همواره چیزی بیش از یک جشنواره بوده است. این رویداد سالانه در در ماه ژانویه آغاز و در ماه فوریه پایان می یابد. با توجه به حضور روستاهای ثبت شده در میراث فرهنگی و همچنین آب و هوای مطلوب ، بازدیدکنندگان با ملیت های مختلف روانه ی عمان گشته تا از نزدیک با شیوه سنتی زندگی این مردم آشنا گردند و در فعالیت های فرهنگی و هنری که روزانه برگزار می گردد شرکت نمایند. سیرک، حضور ستارگان موسیقی عمانی و بین المللی، رقص فولکلور، غرفه های بین المللی (خوراکی، صنایع دستی و …) را می توان از جاذبه های این رویداد برشمرد.
این رویداد با پوشش بیشترین سطح جغرافیایی از مسقط با همکاری کانون نویسندگان، انجمن عکاسی، مسجد جامع سلطان قابوس و باشگاه فرهنگی عمان در دو مکان العامرات و النسیم، در سه بخش زیر برگزار می‌گردد:
۱٫ دهکده میراث فرهنگی: معرف فرهنگ های مختلف در عمان بوده وشامل سبک زندگی ساحل نشینان و صحرانشینان عمان، معرفی صنایع دستی و معرفی شیوه تهیه غذا و حلوای مسقطی و … می‌باشد.
۲٫ کارناوال ها و حرکات نمایشی: که طی سال‌های گذشته این کارنال‌ها از کشورهای کانادا، چین و انگلیس و ایران و…اجرا گردیده است.
۳٫ آمفی تئاتر روباز: در این بخش برنامه‌های فرهنگی، هنری و تفریحی از کشورهای مختلف عرضه می‌گردد که شامل: تئاتر، نمایش، برنامه‌های تردستی و شعبده‌بازی، بازی با آتش، حرکات آکروباتیک، موسیقی، حرکات موزون انفرادی وگروهی سنتی و… می‌باشد.
با توجه به پیگیری¬های بعمل آمده و اعلام آمادگی مجری برگزاری جشنواره در تخصیص فضای مناسب جهت حضور ایران در این جشنواره و هم‌چنین امکان فروش صنایع‌دستی و سوغات ایران، به نظر می‌رسد فرصت مناسبی جهت معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی به همراه اعزام گروه¬های موسیقی یا هنری-نمایشی ایران می‌باشد.

شرکت راه ابریشم دریایی(نمایندگی اطلاع¬رسانی گردشگری ایران در عمان)
تلفن: ۲۷۶۹۷۷۷۷-۰۲۱ فاکس ۲۷۶۹۸۷۰۶-۰۲۱
وب سایت:expomsr.ir ایمیل: tourism@msrholding.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید