خانه بلاگ

تغییر تاریخ نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت،گاز و انرژی

0

♦تاریخ نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت،گاز و انرژی تغییر یافت♦

دوازدهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت،گاز و انرژی که قرار بود اسفند ماه سال ۹۸ در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسقط برگزار شود به تاریخ ۲۴ لغایت ۲۶ شهریور ماه سال ۹۹ موکول شد.

نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت، گاز و انرژی عمان
نمایشگاه نفت و انرژی عمان OPES تنها رویدادی در عمان است که به طور کلی صنعت نفت و گاز را شامل میشود. این مجموعه که مجموعه ای از وقایع اختصاصی و در عین حال مشترک است، تحت حمایت وزارت نفت و گاز عمان می باشد.
نمایشگاه نفت و انرژی عمان یک سکوی کارآمد و شبکه ای است که به عنوان یک جلسه مهم برای متخصصان انرژی ، شرکت های نفت و گاز ، سیاست گذاران و تصمیم گیری ها و ذینفعان ارائه شده است. دولت عمان از سال ۲۰۱۹ تصمیم به افزودن زیر شاخه های بیشتری در این حوزه گرفت، از این رو این نمایشگاه بیش از پیش بسیار گسترده گشت .
نمایشگاه و کنفرانس بین االمللی نفت و انرژی به شاخه های زیر تقسیم میشود.

• نمایشگاه و کنفرانس نفت و گاز OGWA

• نمایشگاه GAS & LNG Show

• نمایشگاه Offshore & Marine Show

تور عمان 

0

تور عمان 

شاید بتوان عمان را نگین خاورمیانه خواند و سفر به آن همراه با تور عمان را سفر به سرزمین عجایب پنداشت. در این سرزمین است که دیگر شن، صحرا، خشکی و صخره به آن معنای سوزان همیشگی نخواهند بود و باران به عنوان مائده‌ای آسمانی بیش از پیش جلوه خواهد کرد، چرا که هر کجا اثر از خود برجای گذاشته خالق بهشتی زمینی شده است. در این پهنه به دنبال هیاهوی همیشگی کلانشهرها نباشید، زیرا که سکوت بخشی از اصالت آن است. گاه رویای خیس صحراهای رقصان که هیچ خط شکسته‌ای را بر اندام طلاییشان برنتابیده‌اند در میان آبی آرام دریاچه‌های فصلی که به مانند یاقوتی کبود در میان صخره‌ها می‌درخشند چون واقعیتی شیرین تجلی می‌یابد و گاه خواب آرامشان با انگشتان باد آشفته می‌گردد. هیچ آشفتگی و ملالتی در این پهنه ابدی نیست. لحظه‌ای بارانی سیل آسا چهره آفتاب را مکدر می‌سازد و ثانیه‌ای دگر گویی سال‌هاست که آسمان ابری بر خود ندیده است. لحظه‌ای طوفانی عظیم انبوهی از شن را به صورت خشک مسافران می‌ساید و لحظه‌ای دگر غرق در شکوه و وقار بر زیر آفتاب آرام می‌گیرد. گویی تمام عناصر طبیعت دست در دست یکدیگر داده‌اند تا اثباتگر سخن آن مرد پاک طینت باشند “در پس هر سختی بی شک آسانی است.”

سواحل

عمان، سرزمینی با تاریخ پرفرازونشیب که در هر فصل از اعصار آن رویدادهای گوناگونی جاری است. به همین سبب است که این کشور دارای جاذبه‌های زیبا و کهن می‌باشد. البته اگر موضوعیت تاریخ را فاکتور بگیریم موقعیت جغرافیایی عمان هم جز قدیمی‌ترین نواحی جهان است که بعد از پایان عصر یخبندان شکوفا و پربار شد  و از دیدنی های آن میتوان به سواحل عمان اشاره کرد .

 • ساحل القرم
 • ساحل المغسیل
 • بندر جصه
 • جزیره مسندم
 • ساحل طیوی
 • ساحل راس الحد
 • جزیره مصیره
 • ساحل دوقم
 • ساحل السوادی

 پایتخت :

مسقط پایتخت کشور عمان است و یکی از دیدنی‌ترین شهرهای این کشور به شمار می‌رود. خوشبختانه این شهر یک شهر تاریخی هم هست و بنابراین چندین دیدنیِ تاریخی هم در دل خود دارد. بخشی از دیدنی‌های شهر مسقطِ عمان به قرار زیر هستند:

 • قلعه‌ی جلالی
 • دیوار مسقط
 • باشگاه غواصی عمان
 • بیت‌الجریزه
 • بیت‌الزبیر
 • مسجد جامع سلطان قابوس
 • کوه اخضر
 • دژ نخل
 • بازار مطرح

غذا های عمان

آنچه غذاهای عمانی را خوش طعم ساخته است، ادویه‌های خوش عطریست که در عمده وعده‌های آن استفاده می‌شوند. غذاهای سنتی آن ترکیبی لذیذ از دستورهای پخت عربی و هندی هستند. شاورما و بریانی به همراه دیگر غذاها و کباب‌های خاورمیانه‌ای که طعم ادویه کاری در عمده‌شان حس می‌شود از غذاهای رایج در رستوران‌ها و کافه‌های محلی این کشورند. گردشگران تور عمان می‌توانند در مسقط طیف گسترده‌تری از غذهای این سرزمین را تجربه کنند. لذیذترین و اصیل‌ترین غذاهای عمان در پی مراسمات و جشن‌های عید فطر و عید قربان طبخ می‌شوند و از میانشان می‌توان به مَقدِید که از تکه‌های خرد شده گوشت خشک شده عمانی تهیه می‌شود اشاره کرد. از آنجایی که در غالب وعده‌های این کشور از گوشت و برنج استفاده می‌شود، ذائقه گردشگران ایرانی را با طعم آشنای غذاهای خانگی سرزمینشان روبرو خواهد کرد.

سوغاتی

اصالت همواره در زبان و فرهنگ خلاصه نمی‌شود. گاه می‌توان پیشینه و تمدن را در نقوش شیئی کوچک نیز نظاره کرد. از بسته‌های ارزان قیمت کندر و بخور تا جواهرات سنگین و پر نقش و نگار بادیه نشینان، هر یک به عنوان نمادی از شور و حال جاری در این پهنه، دست گردشگران را به هنگام بازگشت از سفر با تور عمان خالی نخواهند گذاشت. لازم به ذکر است که عمده اجناسی که در ادامه معرفی خواهند شد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای لؤلؤ قابل خریداریند.

اگر رایحه خوش آن چیزی است که خاطرات را برایتان زنده می‌کند، کندر، بخور و صمغ مرمکی را فراموش نکنید. اگرچه ارزانند اما یادآور عطر خوش این سرزمینند. در این میان شرکت آمواج (Amouage)  لوکس پسندان را نیز فراموش نکرده است. عطرهای این شرکت رایحه‌ای به تمام معنا عمانی را به همراه خواهند داشت.

شاخص‌ترین صنایع دستی عمان خنجرهای پر نقش و نگار آنند. برخی از آن‌ها از نقره سیاه ساخته شده‌اند و ظاهری بسیار سنتی و قدیمی دارند. اما بهترینشان را می‌توان در بازارچه‌های شهر نزوی و مطرح یافت. نقوش برجسته دسته‌ها، نقره‌کاری‌ها و غلاف‌هایی از جنس شاخ گوزن این آثار را به یکی از شاهکارهای هنری این کشور بدل کرده‌اند.

در بازارچه‌های نزوی می‌توان ظروف سفالینی را که عمده‌شان در کارگاه‌های شهر بهلا ساخته می‌شوند خریداری نمود. این آثار طیفی از گلدان‌ها و کوزه‌ها تا ظروف سوزاندن کندر را شامل می‌شوند.

جواهراتی که از نقره یا طلا ساخته شده‌اند از دیگر اقلام رایج در بازارهای عمانند. اما در این میان جواهرات بادیه نشینان که دست بند، گردنبند و پابندهایی که به ظرافت طراحی شده‌اند را شامل می‌شوند، از شاخص‌ترین‌ها به شمار می‌روند. بهترین محل جهت خرید این زیورآلات بازارچه طلا شهر مطرح است.

عصاهای چوبی، پارچه، البسه و کلاه‌های قلاب دوزی شده از دیگر سوغاتی‌های دوست داشتنی عمانی به شمار می‌روند. برای به همراه آوردن طعم این سرزمین نیز خرما، حلوا و گلاب معطر آن را فراموش نکنید.

چند نکته در ارتباط با سفر به عمان 

۱- واحد پول عمان، «ریال عمان» است و از دلار هم باارزش‌تر است.

۲- جمعیت کل کشور عمان حدود ۳ میلیون نفر است.

۳- کل کشور عمان به ۹ استان تقسیم شده از جمله: استان مسندم، استان ظفار، استان مسقط، استان داخلیه، استان ظاهره، استان شرقیه، استان باطنه، استان وسطی و استان بریمی.

۴- خوشبختانه عمان از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه است و خطر خاصی از سوی اراذل یا دزدها، گردشگران را تهدید نمی‌کند.

۵- رسم است که پیش از سفر به هر کشوری به گردشگر می‌گویند از آب لوله‌کشی آن کشور استفاده نکند. اما در کل آب لوله‌کشی عمان تصفیه‌شده و قابل استفاده است، اما اگر با این آب مشکل داشتید خیلی راحت می‌توانید آب معدنی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

۶- در تابستان اگر به عمان سفر کردید، سعی کنید به استان ظفار بروید. همانطورکه در بالا هم گفتم شهر صلاله در استان ظفار آب‌وهوایی ساحلی دارد و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای لذت‌بردن از عمان در فصل تابستان باشد.

۷- در عمان برای حمل‌ونقل می‌توانید از تاکسی و اتوبوس استفاده کنید. عمان برخلاف ایران و سایر کشورهای خاورمیانه، سیستم حمل‌ونقل پیشرفته و گسترده‌ای ندارد، اما با همین اتوبوس و تاکسی هم کارتان راه می‌افتد. با تور عمان مرکز ساحل شنی اگر به عمان سفر کنید هزینه‌های تردد شما در عمان بر عهده‌ی ما خواهد بود.

۸- ضمناً دریافت ویزای توریستی عمان بسیار آسان شده و امکان اخذ آن در فرودگاه مسقط با پرداخت مبلغی مشخص فراهم است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0

نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

۴ لغایت ۱۲ اسفند ماه ۹۸

۲۳ February – 02 March 2020

نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط از نخستین مراحل خود تا امروز با گام های سریع به سمت توسعه و گسترش، آغاز به کار کرده و این امر به پیشرفت فرهنگی در سلطنت عمان و همچنین بخش هایی از دیگر نمایشگاه های مهم فرهنگی در این کشور کمک به سزایی کرده است.

این نمایشگاه از زمان راه اندازی آن در سال ۱۹۹۲ تا امسال ، شاخص های صعودی را در چندین سطح همچون: تعداد کشورهای شرکت کننده – تعداد انتشارات شرکت کننده – فضاها – حضور عمومی به ثبت رسانده است.

ایده برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب در سلطنت عمان به عنوان یک پروژه فرهنگی،فکری و همچنین ابزاری برای به دست آوردن و بالا بردن سطح دانش و اطلاعات عمومی مردم در سلطنت عمان می باشد.

 

هزینه خدمات تور نمایشگاه نمایشگاه بین المللی کتاب

– ویزای توریستی

– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه (هتل ۴ ستاره)

–  راهنما و تورلیدر

– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی

–  جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:

۳۹۰ دلار +  هزینه بلیط رفت و برگشت

–  در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۶۵ دلار (۲۶۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:

– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید

– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر

– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

 

نکات ضروری

کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه­التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

انجمن بین المللی رادیولوژی

0

انجمن بین المللی رادیولوژی

۱۰ لغایت ۱۳ مهر ۹۹

۱ – ۴ اکتبر ۲۰۲۰

با همکاری بسیاری از جوامع رادیولوژی ملی؛ قاره ای، جهانی و سازمان های بین المللی مرتبط ، انجمن بین المللی رادیولوژی (ISR) و انجمن رادیولوژی و تصویربرداری مولکولی عمان (ORMIS) برنامه ای را با دعوت سخنرانان برجسته بین المللی برگزار کرده اند.

نکات برجسته برنامه ICR 2020 در کلیه زیرمجموعه های رادیولوژی ، ارائه شده توسط دانشکده بین المللی رادیولوژی شامل موارد زیر است:
۱-جلسات علمی با سخنرانی های اصلی
۲-مقالات پژوهشی که پیشرفت های اخیر و مهم در زمینه رادیولوژی را عنوان می کند:
۳-ضروریات عمل رادیولوژیک
۴-ارائه های مبتنی بر مورد
۵-حضور در کارگاه ها
۶-جلسه تفسیر فیلم
۷-برنامه اختصاصی برای تکنسین های رادیولوژی

روش های تصویربرداری اصلی ICR 2020:

 • قلب و عروق
 • عصب شناسی
 • شکم
 • ستون فقرات
 • کودکان
 • انکولوژی(غده شناسی)
 • قلب و اعضای داخلی با همکاری CIRSE
 • سونوگرافی با همکاری WFUMB
 • تشدید مغناطیسی

هزینه خدمات تور انجمن بین المللی رادیولوژی

– ویزای توریستی

– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه (هتل ۴ ستاره)

–  راهنما و تورلیدر

– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی

–  جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:

۳۹۰ دلار +  هزینه بلیط رفت و برگشت

–  در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۶۵ دلار (۲۶۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:

– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید

– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر

– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

 

نکات ضروری

کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه­التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

 

نمایشگاه بین المللی آموزش عالی GHEDEX 2020

0

نمایشگاه بین المللی آموزش عالی GHEDEX 2020

۲۶ – ۲۸ فروردین ۹۹

۱۴-۱۶ آوریل ۲۰۲۰

نمایشگاه بین المللی آموزش عالی که هر ساله با موفقیت برگزار می شود ، در آستانه بیست ساله شدن است؛

بیستمین دوره این نمایشگاه قرار است امسال از ۱۴ تا ۱۶ آوریل در مرکز همایش ها و نمایشگاه عمان برگزار شود.نمایشگاه جهانی آموزش عالی این فرصت را برای دانشگاه ها و دانشکده های جهانی فراهم میکند تا برنامه ها و دوره های خود را با کیفیت بهتری در سطح جهانی، به نمایش بگذارند.

یکی از برنامه های مهم در این نمایشگاه “همایش و کنفرانس کیفیت در آموزش و پرورش” است که به پیشرفت شیوه های آموزش اختصاص داده شده و اهداف مشترک بین دانشگاهیان و متخصصان آموزش را ارتقا می بخشد.در طول نمایشگاه  جهانی آموزش عالی بسیاری از بزرگترین و بهترین متخصصان و کارشناسان از بخش های مختلف آموزشی و همچنین نمایندگان دولت گرد هم آمده و در ارتباط با پیشرفت و بهبود آموزش عالی، یافته های تحقیقاتی و همچنین روندهای فعلی و تأثیرات آتی بحث و سخنرانی میکنند.

 آموزش و پرورش نقش مهمی در تحول زندگی و جوامع را ایفا می کند و این نمایشگاه راهی عالی برای شناخت این سهم است. از دیگر اهداف نمایشگاه بین المللی آموزش عالی معرفی نتایج بهبود آموزش و پرورش و به رسمیت شناختن این هدف در بین ارائه دهندگان آموزش و پرورش بین المللی در GHEDEX 2020  می باشد.

همچنین راه کار هایی برای شناسایی مؤسسات ، افراد و سازمان هایی که برای ارتقاء در سیستم آموزشی در سطح جهانی تلاش می کنند، وجود خواهد داشت.

 

هزینه خدمات تور نمایشگاه آموزش عالی

– ویزای توریستی

– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه (هتل ۴ ستاره)

–  راهنما و تورلیدر

– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی

–  جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:

۳۹۰ دلار +  هزینه بلیط رفت و برگشت

–  در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۶۵ دلار (۲۶۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:

– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید

– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر

– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

 

نکات ضروری

کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه­التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری، تکنولوژی و ارتباطات عمان ۲۰۲۰ COMEX OMAN

0

نمایشگاه فناوری COMEX 2020

۲۵ لغایت ۲۷ فروردین ۹۹
۱۳ – ۱۵ آوریل ۲۰۲۰

در آستانه پنجاهمین سالگرد رنسانس سلطنت عمان، عمان در آستانه تدارک جهت برگزاری سی امین نمایشگاه فناوری COMEX می باشد. نمایشگاه COMEX یک سکوی ایده آل برای نشان دادن دستاوردها ، محصولات و فناوری های هر شرکت و یا شرکت کننده از یک کشور خواهد بود.

این رویداد از ۲۵ لغایت ۲۷ فروردین ۹۹ (۱۳ تا ۱۵ آوریل ۲۰۲۰) در مرکز همایش ها و نمایشگاه های عمان برگزار می شود و شامل یک نمایشگاه، همایش، جوایز و کلاب فناوری است. شرکت کنندگان در این نمایشگاه فرصتی برای مشاهده و آشنایی با آخرین راه حل های کسب و کار،فناوری ها،استراتژی ها و بهترین راه حل ها را دارند.

با توجه به اینکه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیوسته در حال رشد و تکامل است،نمایشگاه COMEX 2020 میتواند فرصت خوبی جهت آشنایی با فناوری های نوظهور و دسته بندی های جدید باشد.

 COMEX با ۳۰ سال موفقیت توانسته است صنعت کشورهای مختلف را بهم متصل کند و غرفه داران را قادر می سازد تا آنها را با رشد به برند های مطرح جهانی تبدیل کند ، زیرا شرکت کنندگان این نمایشگاه مشتاقانه منتظرند تا با بازرگانان جهانی که همه به دنبال توسعه مشارکت تجاری بین المللی جدید هستند، ملاقات کنند. با توجه به مطالب فوق، از کلیه شرکت های دولتی و یا خصوصی در حوزه  فناوری، دعوت شده است تا بهترین و جدیدترین محصولات و تکنولوژی خود را در جهت پیشرفت و توسعه ی خود و نمایشگاه COMEX به نمایش بگذارند.

رویداد های نمایشگاه شامل:
– غرفه تجاری COMEX
– خریداران فناوری و مصرف کننده COMEX
– غرفه COMEX e.Oman
– نمایش برنامه کاربردی موبایل COMEX
– CLUB TECHNOLOGY CLUB
– کنفرانس بین المللی تحول دیجیتال – هوش مصنوعی COMEX
– جوایز COMEX برای تعالی فناوری

جاذبه های COMEX:

– از جمله AR ، VR ، AI ، هواپیماهای بدون سرنشین ، ربات ها و غیره

در سال ۲۰۱۹ COMEX بیش از ۱۰۰+ غرفه دار ، بیش از ۳۰،۰۰۰ بازدید کننده و شرکت کننده از ۱۶ کشور جهان داشت. COMEX یک رویداد شبکه ای برای دیدار با مشتریان از بازارهای مهم نوظهور منطقه است.

هزینه خدمات تور نمایشگاه نمایشگاه فناوری COMEX 2020

– ویزای توریستی

– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه (هتل ۴ ستاره)

–  راهنما و تورلیدر

– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی

–  جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:

۳۹۰ دلار +  هزینه بلیط رفت و برگشت

–  در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۶۵ دلار (۲۶۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:

– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید

– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر

– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

 

نکات ضروری

کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه­التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

نمایشگاه بین المللی بانک،بیمه و فرصت های سرمایه گذاری عمان ۲۰۲۰

0

نمایشگاه بین المللی بانک،بیمه و فرصت های سرمایه گذاری در عمان ۲۰۲۰

۱۸ لغایت ۲۰ فروردین ۹۹

۶ – ۸ آپریل ۲۰۲۰

این نمایشگاه قطب سرمایه گذاری و دارایی است که در آن تکنولوژی های کلیدی ، تولید کنندگان ، تأمین کنندگان محصولات و موسسات مالی زیر یک سقف ملاقات می کنند. این نمایش مکانی مناسب برای نمایش سرمایه گذاری و ظرفیت های مالی در همه ابعاد است.

از جمله اهداف کلی این نمایشگاه میتوان به معرفی فضای کسب و کار به سرمایه گذاران و خدمات جدید بیمه در حوزه صنعت بیمه. معرفی جدیدترین پروژه های سرمایه گذاری در بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران جدید و همچنین آخرین فرصت های سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ، اشاره کرد

همچنین ارائه خدمات مدرن بانکی در بازار و شناخت قابلیت ها و ظرفیت های مؤسسات مالی داخلی و خارجی و دستاوردهای بازار سرمایه، بیمه و بازار پول از دیگر عناوین این نمایشگاه می باشد.

شرکت کنندگان میتوانند با شرکت در این نمایشگاه به شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه های آنها، انتقال دانش و تجارب بین المللی بازار سرمایه به مؤسسات مالی به منظور نمایش موقعیت فعلی خود در بازار ، خدمات ، محصولات و تکنولوژی های خود و همچنین پروژه های تکمیل شده قبل و در حال انجام شرکت خود را به طور موثر نمایش داده و ارتقا دهند و همچنین با معرفی خدمات و محصولات به طور مستقیم به مشتریان مورد هدف ، مشتریان جدیدی را نیز پیدا کنند.

اهداف نمایشگاه
– معرفی فضای شغلی به سرمایه گذاران.
– معرفی خدمات جدید بیمه در زمینه صنعت بیمه.
– معرفی جدیدترین پروژه های سرمایه گذاری در بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران جدید.
– معرفی آخرین فرصتهای سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ.
– معرفی خدمات نوین بانکی در بازار پول.

– معرفی قابلیتهای مؤسسات مالی داخلی و خارجی.
– شناخت رقبا و آشنایی با خدمات ، محصولات و برنامه های آنها.
– معرفی قابلیت ها و دستاوردهای بازار سرمایه ، بیمه و بازار پول.
– انتقال دانش و تجارب بین المللی بازار سرمایه به مؤسسات مالی

هزینه خدمات تور نمایشگاه بانک،بیمه و فرصت های سرمایه گذاری

– ویزای توریستی

– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه (هتل ۴ ستاره)

–  راهنما و تورلیدر

– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی

–  جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:

۳۹۰ دلار +  هزینه بلیط رفت و برگشت

–  در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۶۵ دلار (۲۶۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:

– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید

– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر

– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

 

نکات ضروری

کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه­التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

جشنواره گردشگری صلاله

0

جشنواره گردشگری صلاله

۸ تیر لغایت ۳۱ شهریور ۹۹

۲۸ ژوئن – ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰

جشنواره خریف که هر سال در صلاله برگزار می شود به عنوان بهترین جشنواره فرهنگی در تمام جهات توصیف می شود. آنچه که این رویداد را از سایر متمایز می کند این است که با توجه به اینکه دیگر مناطق در حال گرم شدن و بالا رفتن دما می باشند، صلاله شاهد باران های خنک کننده ای ست که حاصل وزش بادهای موسمی جنوب غربی می باشد و باعت بوجود آمدن منظره ی مه آلود زیبایی میشود.

جشنواره مهرجان خریف صلاله
پدیده مه و باران  با عنوان “خریف” شناخته شده است و از اواخر ژوئن آغاز می شود و تا اواخر ماه سپتامبر به پایان می رسد. خود این جشنواره معمولاً طی یک دوره شش هفته ای از نیمه ژوئن تا پایان اوت برگزار می شود. این رویداد در منطقه ظفار است و میزبان انواع فعالیت های فرهنگی ، ورزشی و تفریحی است.
جشنواره خریف به همت شهرداری ظفار به عنوان یک رویداد کاملا خانوادگی معرفی می شود و مرکز تفریحی بلدیه به این منظور ساخته شده است. این مرکز شامل یک تئاتر اصلی ، یک تئاتر روباز ، یک دهکده میراث و همچنین دارای اماکن گسترده ای در جهت رفاه حال بازدیدگنندگان می باشد.

جشنواره مهرجان خریف صلاله نمایشگاهی از بهترین سرگرمی ها، فرهنگ و هنر عمان و سایر مناطق است. نمایش ها ، نمایش های فرهنگی، کنسرت خوانندگان برجسته عرب و خلیج فارس ، جشنواره بادبادک ، تئاتر کودک ، دهکده میراث و یک انجمن شعر عمان از جمله جاذبه هایی است که در آن؛ فرهنگ،سنت و مدرنیته در هم تنیده اند.
جشنواره گردشگری صلاله از اواسط ماه ژوئیه تا اواخر اوت برگزار می شود ، و خریف تا پایان سپتامبر ادامه دارد.

برنامه تئاتر فرهنگی
هر ساله از ماه دسامبر تا پایان ماه مارس ، وزارت جهانگردی و گردشگری عمان برنامه ای تحت عنوان شب های فرهنگی را در تئاتر باستانی قلعه Al Flayj برگزار می کند و میزبان گروه های محبوب از سراسر جهان است.
این وزارتخانه همچنین برنامه های مشابهی را در تئاتر Al Morooj،صلاله در استان ظفار برگزار می کند.

مجمع رهبران مشاغل و مدیران عامل در عمان

0

مجمع رهبران مشاغل و مدیران عامل در عمان
۲۷ لغایت ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰

آکادمی عمان برای شرکت های کوچک و بزرگ،گروهی به نام Tom Oliver را به عمان می آورد تا یک کارگاه چهار روزه را برای رهبران مشاغل،مدیران ارشد،اعضای هیئت های مدیره و مدیران عامل برگزار کند.

تاریخ رویداد:۲۷ لغایت ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰

نوع برنامه: کارگاهی
این برنامه ها ترکیبی از برنامه های تئوری و برنامه های کارگاهی عملی خواهند بود.
روش کار: کارگاه / ترکیبی از آموزش برای انتقال دانش و بعلاوه کار عملی، آماده اجرای ابزارها و چارچوبها.
تعداد شرکت کنندگان: ۲۵۰ شرکت کننده
افرادی که می توانند در این مجمع شرکت کنند: مدیرعامل ها، مدیران ارشد، اعضای هیئت مدیره ، صاحبان مشاغلی که به اقتصاد عمان ارزش افزوده می دهند

برنامه های ویژه:
۱-چگونه می توان از فرصت های جدید استفاده کرد؟
۲-با تدوین و اجرای استراتژی های تحول آفرین ، ارزش استثنایی را برای سازمان ایجاد کنید.
۳-اولویت بندی استراتژی ها.
۴-شناسایی و پر کردن شکاف در برنامه ها.
۵-تحویل سودآوری امروز ، ایجاد استراتژی رشد برای فردا.
۶-ایجاد نقشه راه استراتژی برای برنامه ریزی – اجرا- اندازه گیری برای دستیابی به رشد ، به ویژه در منطقه.

مباحثی که باید تحت پوشش قرار گیرند:
روز اول: برنامه ریزی استراتژیک برای حداکثر رشد و سودآوری.
روز دوم : افزایش رشد فراتر از مرزها: چگونگی تبدیل شدن به یک رهبر بازار ملی ، منطقه ای و بین المللی.
روز سوم: تجدید ساختار سازمانی / مهندسی مجدد برای بهره وری بهینه ، همکاری ، ارتباط و سودآوری.
روز چهارم: پشتیبانی مشاوره از شرکت کنندگان پلاتین +  شام، پذیرایی، اهدای جوایز و مراسم اختتامیه.

درباره نمایشگاه:
مجمع مدیرعاملان عمان مجموعه ای از تأثیرگذارترین رهبران مشاغل محلی و منطقه ای است که دارای تمرکز اصلی در ایجاد دانش ، به اشتراک گذاری بهترین شیوه ها ، روند کسب و کار ، شبکه سازی و تسهیل تجارت با هدف افزودن ارزش به اقتصاد عمان است. این مجمع با همکاری “Tom Oliver Group” بهترین تجربیات جهانی را در زمینه های افزایش توانایی های خود مدیر عاملان شامل چندین مضمون از جمله استراتژی های ساختمانی و سازمان های تجدید ساختار به ارمغان می آورد. با مشارکت پیش بینی شده محلی و همچنین منطقه ای بیش از ۲۵۰ بازرگان ، مدیران ارشد و صاحبان شرکت ها ، نقش سلطنت عمان به عنوان یک مقصد مشخص برای کنفرانس های تجاری می باشد. این فرصتی برای تقویت و ایجاد هویت شخصی مدیران عامل و رهبران تجارت در جامعه تجاری محلی و همچنین منطقه ای است.

هزینه خدمات تور

– ویزای توریستی
– ۴ شب اقامت در هتل اتاق دابل به همراه صبحانه(هتل ۴ ستاره)
– راهنما و تورلیدر
– ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
– جمع کل هزینه خدمات فوق برای یک نفر در اتاق دابل:
۴۲۰ دلار + هزینه بلیط رفت و برگشت
– در صورت درخواست اتاق سینگل برای هر شب ۸۰ دلار (۳۲۰ دلار برای ۴ شب) به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای عمان:
– یک قطعه عکس ۶ * ۴ جدید
– ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
– تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر
– آدرس محل کار و منزل با ذکر شماره تلفن ثابت و همراه

نکات ضروری
کنترل کلیه موارد مربوط به صحت گذرنامه از قبیل اعتبار، مهر خروج و یا ممنوعیت خروج از کشور و نیز پرداخت عوارض خروج به عهده صاحب گذرنامه می باشد. مقررات صدور ویزا از طرف سفارت کشور همان برای متقاضی منوط به احراز کلیه شرایط بوده و مجری در صدور ویزا و یا رد آن هیچگونه دخالتی ندارد. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله از افزایش بلیط هواپیمایی و یا سایر خدماتی که به تأیید رسیده باشد، مسافر موظف به پرداخت مابه¬التفاوت اعلام شده به این شرکت است. این شرکت در خصوص تأخیر و یا عدم صدور روادید از سوی سفارت هیچگونه مسئولیتی ندارد و از مبالغ دریافتی، کنسلی هتل، جریمه کنسلی بلیط، هزینه ترانسفر غیر قابل عودت است. در صورت انصراف کتبی شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا ۱۰ روز کاری قبل از پرواز: الف) هزینه های اقامت بابت کنسلی هتل، ب) هزینه های بلیط هواپیما ، ج) صد در صد هزینه ویزا و ترانسفر مسترد نخواهید گردید (مبلغ تهیه بلیط هواپیما پس از کسر جریمه طبق قوانین خطوط هواپیمایی مشخص می شود). تسهیلات رفاهی خارج از پکیج اعلام شده با ارائه درخواست کتبی و با اخذ هزینه های آن به طور جداگانه از سوی این شرکت امکان پذیر است. پرداخت ۵۰ درصد کل هزینه تور زمان ثبت نام الزامی می باشد و دو هفته قبل از سفر کلیه هزینه های ارزی و ریالی می بایست تسویه گردد.

تاریخ نمایشگاه و کنفرانس بین المللی انرژی، برق و آب تغییر یافت

0

ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی انرژی، برق و آب که قرار بود فروردین سال ۹۹ در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسقط برگزار شود به تاریخ ۱۷ لغایت ۱۹ شهریور ماه ۹۹ موکول شد.

از جمله پروزه های فعال در این زمینه در کشور عمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تدارک برای نخستین پروژه “تولید برق از زباله ” عمان در سال ۲۰۱۹
 • “Opwp” قصد دارد تا میزان تولید گاز طبیعی در تولید برق در عمان را ۱۷ درصد کاهش دهد
 • نیروگاه عمان به عنوان بخشی از توسعه انرژی جدید فعالیت خود را آغاز کرد
 • اولین پروژه انرژی بزرگ مقیاس در منطقه آزاد و تجاری دوقم

و همچنین نمایشگاه و کنفرانس انرژی، آب و برق عمان برای ایجاد پلتفرمی برای سهامداران طراحی شده است تا در مورد مسائل و حل آنان در زمینه چالش های انرژی، آب و برق و فرصت ها در عمان با هم به بحث و گفت و گو بپردازند. این کنفرانس همچنین روش هایی را برای بهبود همکاری بین بخش های کلیدی محلی هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی را برای تبادل اطلاعات و ایجاد ابتکارات مشترک به منظورحصول برنامه ریزی پایدار برای آینده به وجود می آورد.